Suunto AMBIT

SKUTOČNE PRVÉ GPS HODINKY PRE OBJAVITEĽOV

Suunto Ambit - dobývanie nových území pomocou svetovo prvého, plne vybaveného GPS pre prieskumníkov.

Suunto, svetová značka v oblasti funkčných outdoorových prístrojov, uviedol na trh Suunto Ambit, skutočne prvé GPS hodinky pre objaviteľov. Suunto Ambit sú najnovšie hodinky od Suunto s integrovaným GPS, športovým počítačom a monitorom frekvencie srdca. Dalo by sa im hovoriť športové hodinky, ale nebolo byt to fér voči jedinečnému prístroji Suunto Ambit. Nadmorská výška, poloha, rýchlosť, pulzová frekvencia, poveternostné podmienky - to všetko teraz na dosah ruky v jednom prístroji! Všetky funkcie potrebné pre objavovanie nových území sú zakomponované do jedného kompaktného, ale zároveň elegantného prístroja na zápästie. A so stále aktualizovaným softvérom si môžete upgradovať prístroj, aby ste sa dokonale pripravili a inšpirovali na svoje ďalšie dobrodružstvo.

Suunto Ambit je prístroj, na ktorý už všetci netrpezlivo čakali. Bol navrhnutý najmä pre aktívnych ľudí, ktorí preferujú pohybové aktivity v prírode kedykoľvek majú na to možnosť. Je určený pre lyžiarov vo voľnom teréne, pre objaviteľov hnaní preskúmavaním voľnej prírody ako aj vlastných osobných limitov, pre bežcov, ktorí preferujú tréning v prírode, pre horolezcov dychtiacich po pohybe v horskom prostredí alebo pre aktívnych pohybových nadšencov voliacich horský bicykel pre udržanie kondície.

Suunto Ambit Black (čierna kombinácia) alebo Suunto Ambit Silver (strieborna kombinácia), obidva modely sa môžu používať s voliteľným hrudným pásom frekvencie srdca. A navyše displej, z dôvodu optimálnej viditeľnosti alebo skrytého módu, je možné prepnúť zo svetlého na tmavé pozadie.

Suunto Ambit spája navigačný systém GPS, výškomer, barometer, rýchlosť, 3D kompas, zdokonalený monitor frekvencie srdca do jedného robustného prístroja, ktorý je vhodný na hory alebo pre každodenné použitie. Je to perfektný prístroj pre trénovanie v horách a pre zaznamenávanie rýchlosti výstupu. Prístroj disponuje všetkých, po čom človek, ktorý sa aktívne pohybuje v horách, túži. Je to monitor frekvencie srdca pre tréning, barometer pre predpoveď počasia, výškomer pre navigáciu a zaznamenávanie výškového profilu, a najlepšie zo všetkého, GPS pre určenie polohy, sledovanie naplánovanej trasy alebo traťových bodov. To všetko je na dosah ruky. Prístroj je možné individuálne prispôsobiť a vybrať práve tie funkcie, ktoré potrebujete ku svojmu najbližšiemu dobrodružstvu.

Suunto predstavilo v Ambite novú patentovanú technológiu pre záznam rýchlosti nazvanú FusedSpeedTM. Suunto FusedSpeedTM využíva akceleračný senzor, ktorý napomáha filtrovať rýchlosť meranú GPS. Takže zaznamenávanie rýchlosti je jedinečnou kombináciou GPS a senzoru zrýchlenia (akceleračný senzor), čo má za následok, že Suunto Ambit ponúka presnejšie údaje o rýchlosti pohybu ako aj rýchlejšiu odozvu na rýchle zmeny rýchlosti. Túto vlastnosť určite ocenia bežci, ktorí získajú veľmi podrobnú analýzu zmien ich tempa bez zaznamenávania kolísavých údajov ako to niekedy vidieť u existujúcich konkurenčných GPS športových hodiniek.

Ako u predchádzajúcich modelov, tak aj pri tomto modeli, Suunto kladie vysoký dôraz na kvalitu a odolnosť. Suunto Ambit je zasadený do robustného BuilToLast puzdra, ktoré je schopné odolávať aj tým najextrémnejším podmienkam. Suunto Ambit kombinuje dlhú životnosť, ľahkosť s vysokou odolnosťou pred poškodením nárazom.

Pokrok sa docielil aj vo zvýšenej životnosti nabíjateľnej batérie, ktorá je zabudovaná v prístroji. Suunto Ambit ponúka 30 dňovú životnosť batérie s využitím funkcii štandardných hodiniek a ABC funkcii. Ak sa používa GPS pri nastavenom 60 sekundovom intervale zaznamenávania trasy (vhodné pre pešiu turistiku), životnosť batérie bude 50 hodín a pri 1 sekundovom intervale záznamu trasy (vhodné napr. pri behu alebo jazde na bicykli) 15 hodín.

Suunto Ambit ponúka jedinečnú možnosť neustálej modernizácie svojho softvéru, vylepšenia vlastností a rozšírenie funkcií prístroja prostredníctvom online aplikácie Movescount.com. Nastavenia a ďalšie informácie môžu byť prenesené z online aplikácie Movescount do a z prístroja Suunto Ambit. Okrem toho Suunto Ambit softvér sa môže aktualizovať prostredníctvom Movescount, takže môžete získať všetky najnovšie funkcie a vylepšenia výkonu prístroja.

Ak je Suunto Ambit vybavený s voliteľným hrudným pásom frekvencie srdca, slúži zároveň ako monitor pulzovej frekvencie. Funkcia Peak Tranning Effect vám napomáha udržiavať intenzitu tréningu v optimálnom tréningovom tempe a funkcia čas na zotavenie vás informuje, kedy sa úplne zotavíte z jedného tréningu a budete pripravený na ďalší tréning.