Nová kolekcia sedákov SLIGHT

Firma ROCK EMPIRE predstavuje novú kolekciu sedákov SLIGHT, kolekcia, ktorá je celkom odlišná. A to bol  prvotný zámer vývojárov ROCK EMPIRE - vyrobiť sedáky iné, trochu neštandartné, oveľa pohodlnejšie, oveľa ľahšie a koniec koncov aj v moderných farbách.

 

 

Ako docielili takýto komfort? Upustili od starej technológie lemovania peny vystuženia, kde vznikal neefektívny rozklad síl pôsobiacich na telo lezca, kedy všetkú prácu odvádzajú krajné popruhy lemovania a samotné vystuženie je pre rozklad síl využité len minimálne. Nové sedáky SLIGHT sú konštruované tak, aby rozklad síl pôsobil maximálne efektívne v celej ploche vystuženia. Keď k tomu dáme fantastickú hmotnosť - menej ako 310 g - tak máte na tele sedák, o ktorom ani neviete.

Ako docielili takúto skvelú hmotnosť? Poprvé nepoužili objemný laminovaný materiál vystuženia, ale využili skvelých vlastnostní tkanín a nosných častí sedáku. Pre zníženie hmotnosti veľkou mierou prispeli spony. Tento dôležitý prvok každého sedáku urobil zásadné zmeny. Obťiažnu oceľ nahradili ľahkou zliatinou (AL7075) a pre dosiahnutie lepšieho užívateľského komfortu zvolili technológiu HOT FORGED (podobne ako výroba karabin, kedy karabíny vyrábané touto technológiou sú pevnejšie, odolnejšie a ľahšie).

Zoštíhlením prešli aj hlavné nosné popruhy, z predtým 30 a 20 mm sú dnes "štíhle" 16 a 13 mm. Veľkými zmenami prešli aj pútka na materiál (gear loops), kde tvarovaný plast nahradili objemné a neekologické hadičky z PVC.

 

SLIGH SÚ ĽAHKÉ, POHODLNÉ, MODERNÉ, JEDNODUCHO AKO V ROCK EMPIRE HOVORIA: "READY TO CLIMB!"

Odporúčame:

 
3B Slight Men

3B Slight Men

54,80 EUR
 
1B Slight

1B Slight

53,90 EUR
1B Slight

1B Slight

53,90 EUR
 
Set Climbing Basic

Set Climbing Basic

 71,90 EUR    57,50 EUR
 
Set Climbing Premium

Set Climbing Premium

 79,90 EUR    63,00 EUR