Outdoor > Skialpinizmus > Skialpové lyže > Lyže BLACK CROWS Ova Freebird

Novinka

- 10%

Lyže BLACK CROWS Ova Freebird

Lyže BLACK CROWS Ova Freebird

Výrobca: Black CrowsBlack Crows

Komfortné, ultra ľahké a dobre ovládatelné lyže BLACK CROWS sú hravé skialpové lyže, pričom si s nimi užijete aj jazdu dole. Čítať viac


ks
doprava zdarma
549,99 EUR494,00 EUR vrátane DPH

BLACK CROWS Ova Freebird je ideálne lyže na skitoring, ktorá pri dlhých túrach a viacdenných prechodoch ušetrí mnoho síl. Prí výstupe oceníš nízku hmotnosť 1 090 g / 170 cm a univerzálnu šírku lyží s nízkym trením pri chôdzi. Lyže sú dobre ovládateľné na povrchu mäkkého snehu aj na zamrznutom tvrdom snehu, ako je to u lyžoch Black Crowa zvykom. 

Model Ova Freebird nevyžaduje silné nohy, pretože vďaka jemnému rockeru na špičke zatáča takmer sám. Ľahkému ovládaniu pomáha aj progresívne zdvihnutá pätka, ktorá uľahčuje pivoting a rýchle prehranenie s okamžitou zmenou smeru. Lyža je tolerantná a odpúšťa aj menšie jazdecké chyby.

Stabilitu v mäkkom snehu a výborný grip na tvrdých podkladoch dostali lyže Black Crows Ova Freebird do vienka vďaka titanalovou výstužou pod viazaním a torznou výstužou z karbónu a sklených vlákien. Torzná výstuž je po celej dĺžke dreveného jadra zo spodnej aj vrchnej strany lyže, vďaka čomu je lyža dokonale tuhá a tlmí vibrácie. Vďaka ľahkému ovládaniu budeš mať perfektné istotu aj pri zmene snehu alebo na ľadovej platni a každý oblúk si tak vychutnáš do posledného uhla.

Nízku hmotnosť lyže 1 090 g pocítiš pri každom kroku a vďaka našetrením silám si aj po náročnom výstupe užiješ zaslúžený zjazd naplno. Zárukou dokonalého zážitku sú predovšetkým tie najušľachtilejšie materiály, ktoré sú pre modely Black Crows typické. Jadro z ušľachtilého tropického dreva paulownia - veľmi ľahké a pružné. Karbónová obojstranná výstuž okolo jadra po celej jeho dĺžke - nízka hmotnosť, vysoká torzná tuhosť, tlmenie vibrácií. Titanalová výstuž - tlmí vibrácie, dodáva lyži stabilitu a zabraňuje vytrhnutiu viazania. Výstuž zo sklených vlákien dáva lyži dlhú životnosť, zvyšuje tuhosť a chráni pred poškodením.

Rádius: 17 m