Nová kolekcia sedákov SLIGHT

Firma ROCK EMPIRE predstavuje novú kolekciu sedákov SLIGHT, kolekcia, ktorá je celkom odlišná. A to bol  prvotný zámer vývojárov ROCK EMPIRE - vyrobiť sedáky iné, trochu neštandartné, oveľa pohodlnejšie, oveľa ľahšie a koniec koncov aj v moderných farbách.

 

 

Ako docielili takýto komfort? Upustili od starej technológie lemovania peny vystuženia, kde vznikal neefektívny rozklad síl pôsobiacich na telo lezca, kedy všetkú prácu odvádzajú krajné popruhy lemovania a samotné vystuženie je pre rozklad síl využité len minimálne. Nové sedáky SLIGHT sú konštruované tak, aby rozklad síl pôsobil maximálne efektívne v celej ploche vystuženia. Keď k tomu dáme fantastickú hmotnosť - menej ako 310 g - tak máte na tele sedák, o ktorom ani neviete.

Ako docielili takúto skvelú hmotnosť? Poprvé nepoužili objemný laminovaný materiál vystuženia, ale využili skvelých vlastnostní tkanín a nosných častí sedáku. Pre zníženie hmotnosti veľkou mierou prispeli spony. Tento dôležitý prvok každého sedáku urobil zásadné zmeny. Obťiažnu oceľ nahradili ľahkou zliatinou (AL7075) a pre dosiahnutie lepšieho užívateľského komfortu zvolili technológiu HOT FORGED (podobne ako výroba karabin, kedy karabíny vyrábané touto technológiou sú pevnejšie, odolnejšie a ľahšie).

Zoštíhlením prešli aj hlavné nosné popruhy, z predtým 30 a 20 mm sú dnes "štíhle" 16 a 13 mm. Veľkými zmenami prešli aj pútka na materiál (gear loops), kde tvarovaný plast nahradili objemné a neekologické hadičky z PVC.

 

SLIGH SÚ ĽAHKÉ, POHODLNÉ, MODERNÉ, JEDNODUCHO AKO V ROCK EMPIRE HOVORIA: "READY TO CLIMB!"

Odporúčame:

 
3B Slight Men

3B Slight Men

54,80 €
 
1B Slight

1B Slight

53,90 €
1B Slight

1B Slight

53,90 €
 
Set Climbing Basic

Set Climbing Basic

 71,90 €    57,50 €
 
Set Climbing Premium

Set Climbing Premium

 79,90 €    63,00 €