Outdoor > Horolezectvo > Ferrata a lezecké sety > Smart 2.0 Belay Package Mammut

Smart 2.0 Belay Package Mammut

Set istítka Smart 2.0 a karabíny Smart HMS. Smart si od roku 2009 vydobyl popredné miesto medzi istítkami so samoblokovacou funkciou. Teraz prichádza na trh vylepšená verzia 2.0.

ks
37,00 EUR33,00 EUR vrátane DPH

Set istítka Smart 2.0 a karabíny Smart HMS. Smart si od roku 2009 vydobyl popredné miesto medzi istítkami so samoblokovacou funkciou. Teraz prichádza na trh vylepšená verzia 2.0. Intuitívne ovládanie, bleskové podávanie lana lezcovi bez zasekávania, ľahké a plynulé spúšťanie, samoblok s dynamickým preklzom pri zachytení pádu. To sú hlavné prednosti Smartu 2.0. Použitie Smartu 2.0 spolu s karabínou Smart HMS pri istení výrazne zvyšuje vašu bezpečnosť.

Geniálne jednoduchá konštrukcia bez pohyblivých častí a kĺbov. Dômyselné výrezy na tele istítka spolu s HMS karabínou tvoria samotný samoblokujúci mechanizmus. Vďaka tomu je istítko príjemne malé a ľahké a zároveň spoľahlivé.

  • výborný pomer cena/výkon
  • intuitívne ovládanie
  • nízka hmotnosť

Set Smart 2.0 Belay Package je bezpečné istenie:

  • so samoblokujúcou funkciou
  • karabína sa nemôže pretočiť pri istení do nebezpečnej polohy, kedy je zaťažovaná cez zámok
  • karabína má automatickú poistku, ktorá je naviac istená plastovým fixátorom polohy

 

Upozornenie: Istiaca osoba musí mať vždy pod kontrolou istiace lano. Pri spúšťaní sa tlakom na páku, smerom nahor uvoľní lano a spúšťanie potom prebieha ako napr. pri kýbliku. Výhodou je, že lano neustále prechádza dlaňou, takže je stále pod kontrolou.