Fjällräven

Zistite viac o svojom vybavení

Aby sme vám uľahčili výber typu alebo modelu vybavenia, ktoré je pre vás najviac vhodné, zhromaždili sme všetky informácie o rozdielnych kategóriách produktov na jednom mieste.

Ak neviete nájsť to, čo hľadáte, pošlite nám, prosím, e-mail na adresu info@horskamania.sk

jednotlivé typy v súboroch PDF

  • TYPY NOHAVÍC Fjällräven                                                                               VÝBER NOHAVÍC                                                                           

 

Materiály

Funkčné, trvácne a nadčasové

Veľa materiálov vyvíjajú sami, buď v  závodoch, alebo v spolupráci s partnermi. Vďaka dlhoročným skúsenostiam v oblasti outdoorového vybavenia vería, že vedia, čo je potrebné na výrobu trvácnych, funkčných materiálov. Tieto skúsenosti   slúžia ako základ vývoja   produktov – znalosti o produktoch samotných a ich použití.

Trvácnosť, naša najzákladnejšia požiadavka

Jednu základnú požiadavku však kladú  vyššie ako všetky ostatné – aby materiály dlhodobo vydržali ťažkú námahu. Ich  filozofiou je, aby vás  oblečenie a vybavenie sprevádzalo veľa rokov, aby sa opakovane testovalo a nikdy nesklamalo vaše očakávania a požiadavky, aby sa jedného dňa mohlo stať obľúbeným oblečením vašich vnúčat. To je dôvod, prečo mnoho ľudí nazýva  vybavenie „generačné produkty“, názov, ktorý s radosťou prijímame.

Rozdielne typy materiálov

Aby sme dokázali splniť rozdielne požiadavky, používame rozdielne typy materiálov – všetky sú navrhnuté  špeciálne na outdoorové použitie. Od trvácneho, prispôsobivého G-1000 a chladného, rýchloschnúceho Micro Travel až po  vysokokvalitný, páperový a legendárny Vinylon F.

 

G-1000

Jeden z najlepších outdoorových materiálov na svete

G-1000 je vlastný odolný a všestranný materiál spoločnosti Fjällräven, ktorý predstavuje dobre osvedčenú outdoorovú

klasiku, ktorá vás pripraví na všetky typy dobrodružstiev v každom podnebí po celý rok - od trópov po polárne oblasti. Husto tkaný materiál (65 % polyester a 35 % bavlna najvyššej kvality) je ošetrený voskom Greenland Wax. Vďaka tejto kombinácii je materiál G-1000 jedným z najlepších outdoorových materiálov s množstvom dobrých vlastností.

• Odolnosť Materiál G-1000 je veľmi odolný voči vode a v kombinácii s nízkou hmotnosťou je ideálnou voľbou pre odevy na cesty alebo do prírody.

Vodoodolnosť Vosk Greenland Wax zabezpečuje veľkú odolnosť odevov z materiálu G-1000 voči dažďu a vlhkosti. To znamená, že ich môžete používať v prípade krátkych prehánok. Ak keď materiál zmokne, rýchlo sa vysuší.

• Odolnosť voči vetru Husto tkaný materiál G-1000 zabezpečuje takmer úplnú odolnosť voči vetru. Po naimpregnovaní voskom Greenland Wax je zabezpečená úplná ochrana pred chladným vetrom.

• Priedušnosť Jednou z najzaujímavejších vlastností materiálu G-1000 je jeho vynikajúca priedušnosť – efektívne odvádza vlhkosť z tela, čo je praktické najmä pri vykonávaní namáhavých aktivít.

Ochrana pred UV žiarením Tento materiál zabezpečuje takmer 100 % ochranu pred ultrafialovým slnečným žiarením (UVA a UVB) a vďaka tomu znižuje riziko spálenia na slnku.


Ochrana pred komármi Husto tkaný charakter zabezpečuje ochranu pokožky pred komármi a iným lietajúcim hmyzom, čo je praktické v horách, v lese alebo na cestách v horúcom podnebí. (Upozorňujeme, že materiál G-1000 neposkytuje ochranu pred komármi.)

Starostlivost o vaše oblečenie

Starostlivosť o vaše outdoorové oblečenie je absolútne nevyhnutná, ak chcete, aby vám vydržalo čo najdlhšie. Tu sú štyri dobré tipy na to, ako sa starať o vaše oblečenie.

• Neperte ho príliš často a perte ho správne, vetrajte ho a používajte kefu na oblečenie. 

• Zabraňujte krčeniu, zaveste ho na vešiak a potom ho poskladajte. 

• Oblečenie si pravidelne obmieňajte, nosením každý deň sa oblečenie opotrebúva!

• Voskujte materiál G-1000, okrem toho, že materiál bude viac odolný proti vode a vetru, vosk Greenland wax zvyšuje jeho trvácnosť.

Ak budete dodržiavať tieto základné tipy starostlivosti o vaše oblečenie, podstatne zvýšite jeho životnosť. Ak sa rozhodnete, že ich budete ignorovať, z nákupu kvalitného oblečenia nebudete mať žiadnu výhodu, pretože sa opotrebuje rýchlejšie.